JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Zapraszamy profesjonalistów zamawiających produkcje reklamowe. Najbliższy warsztat Mind Production #9 będzie dotyczyć współpracy między zamawiającymi, producentami i reżyserami w modelu ‘jeden reżyser jedno studio’.

Jeden reżyser jedno studio. Jak pracować w tym modelu?

Korzyści ze stosowania tego modelu są coraz bardziej widoczne dla klientów, agencji, producentów i reżyserów, jednak praca w nim nie jest w Polsce tak powszechna jak na innych rozwiniętych rynkach (w 2019 roku było to tylko około 1/3 wszystkich produkcji).

Warsztat ma na celu przekazanie praktycznej wiedzy o tym, na czym polega praca w modelu, w którym producent i reżyser składają zamawiającemu wspólną ofertę. Ta wiedza ma pomóc uczestnikom w ocenie czy jest to rozwiązanie dla nich, oraz jak stosować je w praktyce.

Poznajcie pełną listę prelegentów:

Maciej Marasek – Creative Chairman i współwłaściciel – 2012agency
Anna Mogilnicka-Pojda – Head of Production – DDB
Kacper Sawicki – Executive Producer – Papaya Films

Filip Tarik Hachoud – CEO – Match & Spark
Tomek Kozera – Head of Production / Executive Producer – OTO Film
Jakub Strutyński – Field Marketing Manager – McDonald’s

Są to profesjonaliści reprezentujący producentów, reżyserów i zamawiających, którzy już dzisiaj z powodzeniem stosują ten model.

Dlaczego ten temat jest szczególnie ważny?

Biała Księga Komunikacji Marketingowej wskazuje, że przetarg, w którym producent i reżyser składają wspólnie wypracowaną ofertę sprzyja efektywności produkcji i maksymalizacji wartości kreatywnej filmu. Reżyser ma wpływ na to, co producent uwzględni w swojej wycenie; producent działa na rzecz jak najbardziej efektywnego dobrania właściwych narzędzi bo wciąż konkuruje ceną. Taka współzależność pozwala na dopracowanie oferty i maksymalizację jakości w konkurencyjnej cenie.

Upowszechniamy tę wiedzę, bo przekłada się ona na lepsze filmy powstające w wyniku efektywniejszych przetargów.

Zapraszamy!

kiedy: czwartek, 11 marca, godz. 15:00
czas: 2 godziny
gdzie: on-line
wydarzenie jest bezpłatne

rejestracja: evenea

Mind Production to cykl warsztatów, podczas których doświadczeni praktycy rynku, producenci zrzeszeni w KPR i specjalnie wybrani goście dzielą się unikalną wiedzą dotyczącą zakupu, planowania i realizacji procesów produkcyjnych. Mind Production przeznaczone jest dla profesjonalistów z obszaru zakupów, marketingu, producentów agencyjnych i innych specjalistów zamawiających, kupujących i wykorzystujących film w komunikacji.

Prelegenci Mind Production #9:

 

M Marsek 294x300 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Maciej Marasek. Creative Chairman, współwłaściciel i współtwórca 2012agency. Dyrektor kreatywny związany z branżą reklamową od 25 lat. AdMan 2019. vice AdMan 2018. Współtwórca sukcesów takich marek jak Żywiec (Chce się Ż), Zelmer (testy – niezawodnie), BOLS (Łódka Bols – czysta przyjemność), Castorama (Doradcy – mówimy Waszym językiem), Totalizator Sportowy (Teraz to mi to Lotto), Sprite (Pragnienie – wyraź to), Plus GSM (Zmieniamy świat na plus), Coca-Cola (Co za radość), Fortuna (Owoce nie łączą się z cukrem). Zdobywca ponad stu nagród w konkursach branżowych, w tym Cannes Lions, Grand Prix Effie, Golden Drum, KTR.

 

Ania Mogilnicka 300x290 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Anna Mogilnicka-Pojda. Producent agencyjny, od 2006 związana z agencją DDB Warszawa. Od marca 2019 zarządza działem produkcji agencji. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Doświadczenie w pracy min. dla takich klientów jak: dla McDonald’s, PKO Bank Polski, Tyskie, Unilever, Eurobank, Getin Bank, Provident, Avans, Dębowe, ITI, Agora, Orange, Pilsner Urquell, Delecta, Radio ZET, Lotos i inni.

 

 

K SAWICKI 2 300x300 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Kacper Sawicki. Producent reklamowy i filmowy. Założyciel i Partner Zarządzający domu produkcyjnego Papaya Films z biurami w Warszawie, Londynie, Lizbonie i Nowym Jorku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W 2006 r. założył studio produkcyjne Papaya Films, zajmujące się produkcją reklam i branded content’u, a także tworzeniem autorskich treści filmowych. Papaya zrealizowała dotychczas ponad 1800 kampanii w 42 krajach i została wyróżniona 77 nagrodami, m.in. tytułem Domu Produkcyjnego KTR 2012, 2016, 2017, 2018 oraz 2019, Grand Prix, Titanium, Złotem, Srebrem i Brązem na Cannes Lions Festival oraz prestiżową SHOTS Award. Inicjator i szef najbardziej uznanego konkursu dla młodych twórców filmowych – Papaya Young Directors. Aktywnie wspiera rozwój reżyserów i sztuki wizualnej. Od 2013 roku Papaya Films reprezentuje zróżnicowany roster polskich i zagranicznych filmowców w Polsce, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wydawca portalu filmowego Papaya.Rocks.

 

 

T HACHOUD 300x300 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Filip Tarik Hachoud. Współzałożyciel i CEO Match and Spark, agencji twórców filmowych i reklamowych. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi oraz SCREEN LEADERS, prestiżowego programu dla właścicieli firm sektora audiowizualnego o międzynarodowym potencjale. Wcześniej pełnił funkcję Development Executive w Platige Image. Przez ponad 4 lata pracował również w studiu filmowym Alvernia jako Development Executive.

 

 

T KOZERA 300x300 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Tomek Kozera. Szef Produkcji i Producent Wykonawczy w OTO Film. Na rynku reklamowym działa od 15 lat. W OTO Film pracuje z największymi markami, takimi jak – McDonald’s, Huawei, Lech, Tyskie, Mercedes, Yamaha i wiele innych. W konkursie KTR 2019 jego produkcje zdobyły sześć mieczy w tym srebrny w kategorii Production Excellence za kampanię dla Huawei.

 

 

J STRUTYNSKI 300x300 JUŻ 11.03 WARSZTATY MIND PRODUCTION

Jakub Strutyński. Field Marketing Manager. Związany z McDonald’s Polska od 20 lat. Przez długi czas w dziale marketingu zarządzał wdrażaniem programów konsumenckich na polskim rynku. Obecnie odpowiedzialny za tworzenie spójnej komunikacji brandowej oraz wizerunek marki McDonald’s.