PRZED NAMI TRZECIE SPOTKANIE Z CYKLU PRO\PORANKI DLA PRODUCENTÓW

Zbliżają się kolejne PRO\PORANKI, czyli konkretna merytoryka w przystępnej formie, przy kawie i poczęstunku. Dzielimy się wiedzą, insightami i innowacjami przydatnymi w codziennej pracy. Zapraszamy wszystkich producentów realizujących filmy reklamowe i zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji.

Tematem trzeciej odsłony cyklu będzie:

Podatek u źródła. Czy zmiany dotyczą producentów?

Producenci współpracujący z podmiotami zagranicznymi przy rozliczeniu usług korzystają z przepisów podatkowych związanych z międzynarodowymi umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania. Ostatnio Ministerstwo Finansów ogłosiło nowelizację przepisów dotyczących Podatku u źródła (ang. Withholding Tax) – specyficznej formy podatku CIT, którym można opodatkować wypływające z kraju przelewy transgraniczne, wynikające z takich tytułów jak odsetki, należności licencyjne, dywidendy czy wybrane usługi niematerialne. Czy w związku z tym, że znowelizowane przepisy zgodnie z intencją Ministerstwa Finansów mają na celu bardziej rygorystyczne opodatkowanie transferów środków finansowych wypływających ze spółek za granicę w ramach grupy kapitałowej, dla producentów nic się nie zmieni i mogą spać spokojnie?

Prowadzenie: Arkadiusz Michaliszyn, Partner w KM Partners

kiedy: 7.10.2019 godz. 10:00

gdzie: SAR

czas: 1,5 h

Podczas półtoragodzinnego spotkania omówimy podstawowe zasady rozliczeń podatkowych z podmiotami zagranicznymi, w tym zasady poboru podatku u źródła. Na podstawie nowych przepisów powiemy jak rozliczać się od należności licencyjnych wypłacanych na rzecz podmiotów zagranicznych. Uwzględnimy  przepisy, których wejście w życie zostało odroczone do 2020. Omówimy zasady odpowiedzialności, w tym odpowiedzialności karnej, za naruszenie przepisów. Wskażemy praktyczne rozwiązania, podpowiemy jakie dokumenty należy złożyć w odpowiednich urzędach. Będzie czas na zadanie pytań.

Spotkanie jest darmowe. Obowiązują zapisy. Dla producentów niezrzeszonych w KPR mamy 20 miejsc.

Zgłoszenia: klub.producentow@sar.org.pl