Trwa trzecie Badanie Producentów!

Do udziału w badaniu zapraszamy wszystkie polskie studia produkujące filmy reklamowe. Dane z anonimowej ankiety pozwolą na przygotowanie raportu dotyczącego najważniejszych trendów w sektorze produkcji.

Zbieramy dane do trzeciego z rzędu Badania Producentów. Jest to jedyne przekrojowe badanie dotyczące sektora produkcji filmów reklamowych w Polsce. Do badania zapraszamy wszystkie studia produkcyjne, które zajmują się produkcją filmów reklamowych i rozumieją sens analitycznego przyglądania się własnej działalności.

Badanie jest w pełni anonimowe – na żadnym etapie zbierania i analizowania danych nie ma możliwości powiązania odpowiedzi ze studiem. Aby wziąć w nim udział należy uzupełnić ankietę dotyczącą działalności w 2019 roku. Jeśli prowadzisz studio produkcyjne i jesteś zainteresowany udziałem, napisz na klub.producentow@sar.org.pl

Dane zbieramy do 27 marca.

Na podstawie zebranych danych przygotowany zostanie raport, w którym jak co roku odpowiemy na pytania dotyczące tego, jak duży jest sektor produkcji, jakie są kategorie zamawiających usługi produkcyjne, jaka jest skala działalności producentów i jak dużo pracują na rynku polskim i międzynarodowym.

W tym roku w ramach badania KPR sprawdzimy też po raz pierwszy, jak często producenci pracują z reżyserami, których oferują zamawiającym w trybie wyłączności. Wierzymy, że najlepsze jakościowo produkcje zrealizowane w pełnej optymalizacji kosztów możliwe są do zaoferowania zamawiającym tylko wtedy, gdy producenci ściśle współpracują z reżyserami. Działanie na rzecz modelu współpracy jeden reżyser jedno studio jest obecnie głównym celem KPR a Badanie Producentów jest świetnym narzędziem do tego, żeby sprawdzić, gdzie jesteśmy dziś.

Liczymy na udział jak największej ilości domów produkcyjnych. Raport z poprzedniego badania jest do pobrania tu: https://kpr.sar.org.pl/badanie-producentow/